

Priljubljene romantične humoristične serije, ki jih (spet) gledamo v mesecu ljubezni
Mesec ljubezni je v polnem teku, na našem seznamu za ogled so predvsem romantične komedije, tako v filmski kot televizijski različici. Zdaj se osredotočamo na serije in izpostavljamo naše najljubše romantične komedije, ki si jih morate ogledati v februarju.
Nobody Wants This
Netflixova serija, ki je na prvi pogled navdušila vse, je Nobody Wants This. Po mnenju gledalcev je prinesla svežino in zabavo, ki pogosto manjkata sodobnim romantičnim komedijam. Nobody Wants This je navdihnila resnična zgodba ustvarjalke Erin Foster. Pripoveduje zgodbo o Joanne (Kristen Bell), podkasterki, ki deli (preveč) osebnih zgodb, in njenem bodočem romantičnem partnerju Noahu, rabinu, ki ga upodablja Adam Brody. V središču dogajanja je njuna čustvena zveza, ki se razvija skozi številne (pogosto komične) situacije, serija pa se odlično umešča v sodobni kontekst ljubezni in prijateljstva.
V desetih epizodah smo se popolnoma zaljubili v glavne like in tudi kritiki so polni pohval. Adam Brody je za svojo vlogo prejel nagrado Critics Choice za najboljšega igralca v komični seriji. Najboljša novica pa je, da prihaja tudi druga sezona, katere snemanje se začenja že ta mesec.
One Day
Serija One Day, ki temelji na istoimenski knjigi avtorja Davida Nichollsa, je navdušila gledalce, ko je lani februarja prišla na Netflix. Če se vam naslov zdi znan, je mogoče, da ste že gledali istoimenski film iz leta 2011, prav tako posnet po tej uspešnici, z Anne Hathaway in Jimom Sturgessom v glavnih vlogah. One Day ni tipična romantična zgodba. Njena protagonista, Dexter in Emma, sta znanca s kolidža, ki se v naslednjih dvajsetih letih vedno srečata na isti dan, 15. julija. Vsako leto je ta dan drugačen, tako kot njun odnos. Kljub temu se njune poti vedno znova prekrižajo. Njuna povezanost je resnična, hkrati pa tudi platonska, a vedno intenzivna in vznemirljiva. Glavna ovira v njunem odnosu je prav čas. Ko je Dexter pripravljen na nekaj več, Emma ni in obratno. Od poznih 80. let do 2000-ih se srečujeta v različnih trenutkih in obdobjih svojih življenj.
Dexterja upodablja igralec Leo Woodall, ki je zaslovel kot Jack v drugi sezoni megauspešne serije The White Lotus. Nazadnje smo ga videli v filmu Bridget Jones: Mad About the Boy. Emmo pa igra Ambika Mod, ki smo jo spoznali v seriji This Is Going to Hurt.
Čeprav serija vsebuje elemente komedije, vas moramo opozoriti, da je polna tudi ganljivih in žalostnih trenutkov, prav zato jo imamo tako radi. Predstavlja popolno ravnovesje med idealiziranim in realističnim pogledom na življenje ter nas spodbuja, da cenimo tako dobre kot slabe stvari, ki se nam zgodijo.
Emily in Paris
Če bi morali izpostaviti eno serijo, ki jo brez slabe vesti označimo za guilty pleasure, bi to zagotovo bila Emily in Paris. Serija, ki se je pojavila na Netflixu sredi pandemije, je takoj postala ena najbolj gledanih. Ljudje so takrat še posebej hrepeneli po lahkotnih, pozitivnih vsebinah in Emily in Paris je prišla ob pravem času. Ogromen uspeh serije je igralko Lily Collins izstrelil med največja imena, kmalu pa so sledile potrditve druge, tretje, četrte in celo pete sezone.
Emily in Paris je ultimativna serija za sprostitev in pobeg od vsakdanjika. Spremljanje Emily (Collins), ki se spopada s poslovnimi in ljubezenskimi izzivi v Parizu, a vedno nekako iz vsake situacije izstopi še boljša, močnejša in uspešnejša, je hkrati povsem nerealistično in izjemno navdihujoče.
Epizode trajajo le pol ure, zato so popolne za maratonsko gledanje, zgodba pa je tako preprosta, da jih lahko gledamo brez določenega vrstnega reda. Serije v žanru romantične komedije si brez Emily in Paris preprosto ne moremo predstavljati – ne glede na to, ali si to želimo priznati ali ne.
Foto: IMDb