Čiščenje obraza sodi med osnovne korake nege obraza, a hkrati – zdi se, da ljudem ni enako pomembno, katero čistilo bodo kupili, glede na to, koliko bodo raziskovali informacije, ko kupujejo serum ali kremo. Na koncu dneva lahko res vsako čistilo za obraz umije vaš obraz, tako kot vsako olje odstrani ličila. Ampak, če imate določene težave s kožo, je dobro vedeti, da jih kislinska čistila dejansko lahko pomagajo nadzorovati.
Spoznajte kislinska čistila
Čistila za obraz s kislinami so postala zelo priljubljena, saj nudijo temeljito čiščenje in blag učinek pilinga, ki izboljša teksturo in sijaj kože. Poleg odstranjevanja nečistoč, odmrlih celic in odvečnega sebuma kislinska čistila pomagajo obnoviti kožo in preprečiti zamašene pore.
Idealne so za doseganje enakomerne polti in svežega videza obraza, mnogi pa jih radi uporabljajo, ker združujejo čiščenje in nego v enem koraku.
Zakaj so kislinska čistila posebna?
Kisline v čistilih, kot so glikolna, salicilna ali mlečna, naredijo več kot le čiščenje – omogočajo nežno odstranjevanje površinskih odmrlih celic, kar spodbuja naravno obnavljanje kože. Spodbujajo zdrav videz in sijaj obraza, kožo naredijo gladko in pripravljeno na nadaljnje negovalne korake.
Čistila s kislinami prispevajo tudi k zmanjšanju majhnih nepravilnosti, temnih madežev in razširjenih por, vendar to počnejo šibkeje in počasneje, zato so primerna tudi za tiste kože, ki kislin običajno ne prenašajo.
Zakaj so idealni jeseni?
Jesen je čas, ko koža pogosto postane suha in nagnjena k luščenju zaradi prehoda iz toplih, vlažnih razmer v suhe, hladne razmere. Za boljše delovanje kože je pomembno, da piling izvajamo tedensko, saj odmrle kožne celice onemogočajo pravilno prodiranje izdelka v kožo. Skratka – brez pilinga vaša rutina nege kože ni tako učinkovita.
Piling izvajamo tudi iz estetskih razlogov – ker je koža po pilingu gladka in sijoča. Čistila s kislinami v jesenskem času lahko služijo kot blaga alternativa močnejšim pilingom, ki lahko v hladnejših mesecih dražijo kožo.
Katere kisline izbrati glede na tip kože?
1. Glikolna kislina – Ta kislina je odlična za vse tipe kože, še posebej za suho in zrelo kožo. Ima najmanjšo molekulo med kislinami, zato prodre globlje v kožo, učinkovito odstrani odmrle celice in spodbudi nastajanje kolagena. Rezultat je gladka in sijoča koža z enakomerno teksturo in manj vidnimi gubami. Glikolna kislina se uporablja tudi v namene proti staranju in spada med AHA kisline.
2. Salicilna kislina – Za mastno in k aknam nagnjeno kožo je salicilna kislina najprimernejša izbira. Kot beta-hidroksi kislina prodre globoko v pore, raztopi odvečni sebum in prepreči zamašitev. To zmanjša videz ogrcev in aken. Dodatna prednost je njegov protivnetni učinek, zaradi česar je kot nalašč za tiste z vnetnimi aknami, vendar za kožo nagnjeno k povečanemu izločanju sebuma.
3. Mlečna kislina – Ta alfa-hidroksi kislina je nežnejša in primerna za občutljivo kožo, ker deluje na površini kože. Ima odlične vlažilne učinke in izboljša teksturo kože brez draženja, zato se pogosto uporablja v čistilih za suho in dehidrirano kožo. Mlečna kislina poleg pilinga obnavlja zaščitno bariero kože. Najboljša izbira je, če dejansko želite delati na hidraciji skupaj s pilingom.
4. Mandljeva kislina – Ta AHA kislina ima večjo molekularno strukturo, zato počasneje prodira v kožo, zato je primerna za občutljivo kožo nagnjeno k rdečici. Nežno odstrani odmrle celice in pomaga izenačiti ten, ne da bi pri tem povzročil dodatna vnetja.
Trg ponuja odlične možnosti čistil s kislino za vsakodnevno uporabo, spodaj pa vam predstavljamo nekaj naših najljubših.