Lahke in zračne kreme za obraz z zaščitnim faktorjem, ki ščitijo in negujejo kožo
Lahke in zračne kreme za obraz z zaščitnim faktorjem, ki ščitijo in negujejo kožo

Lahke in zračne kreme za obraz z zaščitnim faktorjem, ki ščitijo in negujejo kožo

Sonce je iz dneva v dan močnejše in čeprav bi si tudi v hladnejših mesecih morali obraz namazati s kremo za sončenje, je za marsikoga to obdobje opomnik, da začne uporabljati kreme z zaščitnim faktorjem. Koža obraza je bolj občutljiva kot koža telesa in potrebuje posebno nego. Ena ključnih stvari pri tem pa so kreme z zaščitnim faktorjem. Na trgu je nešteto izdelkov z zaščitnim faktorjem in verjetno se sprašujete, kaj izbrati. No, za vas je najboljša krema z zaščitnim faktorjem tista, ki jo boste uporabljali vsak dan.

Nove formule krem z zaščitnim faktorjem

Včasih je bilo zelo težko najti zaščitni faktor, ki ne bi bil težak na obrazu in ne bi puščal belih sledi. Zdaj pa imamo na voljo celo vrsto SPF, ki ustrezajo vsakemu tipu kože. Pravzaprav je večina najboljših krem ​​za sončenje zdaj lahkih in oblikovanih tako, da delujejo z ličili in nego kože. Nekatere pa lahko nanesete celo po ličenju. Obstajajo tudi obarvane SPF kreme, ki so odlična izbira za poletne mesece. To je namreč čas, ko ne želimo občutka težkega pudra na koži in potrebujemo prekrivnost.

Zakaj je SPF pomemben?

SPF je najpomembnejša stvar, ki jo lahko naredimo za svojo kožo, kar potrjujejo številni strokovnjaki. Sončni žarki UVA sijejo s približno enako intenzivnostjo vse leto in prodrejo skozi stvari, kot so oblaki in okna. Napadejo globljo plast naše kože, kar povzroči vse malenkosti, ki nam na njej niso všeč – gube, temne lise – in lahko povzročijo celo kožnega raka. Ob pravilni uporabi ter izdatnem in enakomernem nanosu bo krema z zaščitnim faktorjem od 30 do 50 nudila ustrezno zaščito pred sončnimi UV žarki. Vse, kar je pod SPF 30, res ni dovolj močno, vse nad SPF 50 pa skoraj ustvari lažen občutek zaščite z nepotrebnimi učinkovinami. Z radodarno mislimo, da nanesete toliko, kolikor mislite, da je dovolj, nato dodate še malo, s splošnim pravilom dolivanja vsaki dve uri.

Naloži več
Zapri