Je poleti sušenje las na zraku škodljivo? Naj prenehamo in raje vzamemo v roke fen?
Je poleti sušenje las na zraku škodljivo? Naj prenehamo in raje vzamemo v roke fen?

Je poleti sušenje las na zraku škodljivo? Naj prenehamo in raje vzamemo v roke fen?

Je poleti še kak boljši občutek kot osvežilna prha na plaži ali pred kočo, po kateri se nežno popivnate z brisačo in se usedete, da se posušite na soncu? Povsem logično se zdi, da čez dan opranih las preprosto ni treba sušiti s fenom … Saj to zmore prijeten poletni vetrič.

Poleg tega je sušenje las na zraku, torej naravno, vse pogostejša izbira tistih, ki si želijo bolj naraven in manj invaziven način nege. A ne glede na to, da se sliši preprosto in neškodljivo, ima ta način sušenja las svoje prednosti, a tudi nepričakovane slabosti. Katere lastnosti določenega sušilnika za lase morate poznati, da ocenite, katera je optimalna izbira za vaš tip las? Raziskali smo spodaj.

Sušilnik za lase je tudi naprava za termično oblikovanje las

V zadnjih nekaj letih redno poslušamo, da se je za zdrave lase treba izogibati aparatom za toplotno oblikovanje. Lase izpostavijo res visokim temperaturam, kar lahko povzroči izsušitev in celo lomljenje. Poleg tega so nekatere študije pokazale, da lahko visoke temperature poškodujejo lasno povrhnjico.

Pri tem pa radi pozabljamo, da je fen tudi naprava za termično oblikovanje las. Nič nenavadnega ni, da naprava ponuja samo eno ali dve vrsti moči sušenja las, ki pogosto presegata temperature, ki jih uporabljamo na primer pri ravnanju ali kodranju las. Zato tudi sušenje las s sušilcem za lase ni neškodljivo. Brez ustrezne zaščite lahko prispeva k poškodbam las.

In sušenje las na zraku?

Strokovnjaki so se strinjali, da je sušenje na zraku nedvomno boljša in bolj zdrava izbira za sušenje las. Vendar pa je trik v tem, da tega ne bi smeli storiti brez izdelkov na laseh. Namreč, poleg tega, da je glede na teksturo in gostoto las lahko naravno sušenje res dolgotrajno, so mokri lasje tudi bolj občutljivi in ​​nagnjeni k lomljenju.

Poleg tega so lahko naravno posušeni lasje videti bolj zlomljeni in celo poškodovani kot lasje, posušeni s sušilcem za lase. Enako lahko naravno sušenje povzroči elektriko v laseh in neurejen, nezglajen videz.

Ker visoki UV-žarki poleti poškodujejo samo lasno povrhnjico, je pomembno paziti, da las ne izsušimo. Pomembno je, da jih hidrirate, zaščitite in prispevate k njihovem lepemu videzu, zato med naravnim sušenjem uporabite tudi toplotno zaščito ali vsaj balzam za lase.

Kdaj je bolj pametno sušiti lase s sušilcem za lase?

Najprej, ko nimate časa, da bi jih posušili na zraku! Včasih je sušenje s sušilcem za lase neizogiben korak in to je čisto v redu. Ko pa imate bolj grobe in debelejše lase, se ob ustrezni negi in toplotni zaščiti splača lase sušiti s sušilcem za lase s krtačo. Fen frizura pa ni nekaj, kar lahko počne vsak doma, a z najbolj običajno kakovostno krtačo v le nekaj sušenjih obvladate, kako zgladiti svoje lase in jim dati sijaj.

Če pa imate vsaj v poletnih mesecih izjemno poškodovane lase, predlagamo, da si poleg maske za lase med umivanjem priskrbite tudi dober balzam za toplotno zaščito in si lase posušite na zraku. Tistih nekaj tednov, ko preklopite z naprav za toplotno oblikovanje na sušenje na zraku, vam lahko pomaga pri dobrem okrevanju las.

Kaj si je pomembno zapomniti?

Ne glede na to, za katero tehniko sušenja las se odločite, je pomembno, da ne preskočite uporabe izdelkov za toplotno zaščito. Spodaj je nekaj, ki jih priporočamo tako za naravno sušenje kot za sušenje s sušilcem za lase!

Naloži več
Zapri