Prstan Oura: Še ena wellness obsesija ali učinkoviti dodatek za doseganje bolj zdravih navad?
Prstan Oura: Še ena wellness obsesija ali učinkoviti dodatek za doseganje bolj zdravih navad?

Prstan Oura: Še ena wellness obsesija ali učinkoviti dodatek za doseganje bolj zdravih navad?

Vsako (novo) leto se na seznamu zaobljub pojavijo točke, ki omenjajo: boljši spanec, manj stresa, kakovostnejši počitek. Vendar, ali bi res odšteli 300 dolarjev, da jih izpolnimo? In kako nam lahko pri tem pomaga prstan? To je nekaj vprašanj, o katerih smo razmišljali, ko je vplivnica Xenia Adonts na svojem profilu nekoč omenila nekaj, kar je na prvi pogled izgledalo kot še en vsakdanji modni dodatek. Kmalu pa smo ugotovili, da ta kos nima samo estetske funkcije na roki, ampak da prstan Oura predstavlja celotno življenjsko filozofijo.

Kako je to mogoče, smo se vprašali, zdaj pa odkrivamo, za kaj pravzaprav gre.

Kaj naredi prstan Oura?

Čeprav je na trgu že od leta 2015, je prstan Oura v zadnjih mesecih ali celo nekaj letih vse pogostejša tema pogovorov. Še posebej zato, ker internetna lepotna skupnost vse bolj poudarja skrb zase ali self-care. Ta nevsiljiv, celo eleganten in moderen prstan naj bi bil pri doseganju zdravih navad več kot odličen pripomoček. Gre za napravo, ki spremlja spremembe v vašem zdravju in spanju. Na podlagi tega ponuja povratne informacije o trenutnem stanju vašega telesa – stopnji sproščenosti, stresu, izčrpanosti, počitku in podobnih parametrih. Podatki, ki jih registrira, izvirajo iz srčnega utripa, ravni kisika, telesne temperature in časa spanja.

Ovo čini putem aplikacije, koja se nalazi na vašem telefonu, a s kojom je prsten povezan. Tako prsten postaje vaš suputnik i savjetnik u praćenju dnevnih, mjesečnih – čak i godišnjih – navika. Iako bi (opravdano) sumnjičavo pitanje moglo glasiti: ja valjda znam kako se osjećam, ne treba mi aplikacija da mi to kaže, istina je da često nismo u potpunosti svjesni kako se osjeća naše tijelo. Ne samo to, već neosporno brži način života nerijetko vodi tome da ignoriramo signale umora i stresa koje nam šalje, a na koje bi trebalo pravovremeno odgovoriti.

To stori preko aplikacije, ki je na vašem telefonu, s katero je povezan zvonec. Tako prstan postane vaš spremljevalec in svetovalec pri spremljanju dnevnih, mesečnih – tudi letnih – navad. Čeprav bi lahko bilo (upravičeno) sumljivo vprašanje: Mislim, da vem, kako se počutim, ne potrebujem aplikacije, ki bi mi povedala … Resnica je, da se pogosto ne zavedamo popolnoma, kako se naše telo počuti. Ne le to, nedvomno hitrejši način življenja pogosto vodi v ignoriranje signalov utrujenosti in stresa, ki nam jih pošilja, in na katere se je treba pravočasno odzvati.

Naloži več
Zapri