Kako so staro cerkev spremenili v sodoben bivalni prostor – pokukajte v dom impresivne arhitekture
Kako so staro cerkev spremenili v sodoben bivalni prostor – pokukajte v dom impresivne arhitekture

Kako so staro cerkev spremenili v sodoben bivalni prostor – pokukajte v dom impresivne arhitekture

Velikokrat pišemo o interierjih, ki nam padejo v oči, nekateri zaradi dekoracije, nekateri zaradi arhitekture. Tudi sami pogosto iščemo navdih, kako dom spremeniti v prijetno oazo. Vendar pa v njem preživimo veliko časa, zato je zelo pomembno, da notranjost prilagodimo svojemu okusu in vsakodnevnim ritualom.

Tokrat nam je v oči padla španska hiša, ki je bila nekoč, nič več in nič manj, cerkev. Je domovanje grafičnega oblikovalca, fotografa in umetnika, ki je samostojno okrasil staro baročno cerkev iz 16. stoletja v Bilbau in jo spremenil v sodoben dom, a s sakralnimi elementi.

Dom umetnika, ki osvaja z arhitekturo

Njegovo umetniško ime Tas Careaga Irazabal zase pove, da je imel vedno radoveden in vztrajen odnos do življenja in da si je vedno prizadeval biti nekaj več, najti nekaj drugega. Življenje ga ni razvajalo, vendar je našel svojo pot in svojo ljubezen spremenil v umetnost. S svojim hišnim psom Tolom na eni strani, z ljubeznijo do rolkanja na drugi strani in s fotoaparatom v roki je začel čudovito potovanje in ustanovil TasLab, studio za multimedijsko oblikovanje in oglaševanje.

Kombinacija sakralnega in modernega

Sčasoma je našel bivališče, ki je odraz njegovega umetniškega sloga, ki odlično združuje tradicionalno, sakralno in moderno. Pred nekaj leti je cerkvica postala prepoznaven sodoben dom, ki združuje naravo in zgodovino, ohranjeno v obzidju. Morda vam ob prvi misli na cerkev pride na misel hladen in temen prostor, vendar je Tasu uspelo v notranjost prenesti toplino in vso kreativnost sodobnega oblikovanja.

Odlična razporeditev prostorov

Pritličje je zasnovano kot odprt prostor s kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo. Tas se je spretno trudil ohraniti del zgodovine, zato je v apsidi, kjer je bil oltar, danes kuhinja z otokom. Prostorno pritličje se nadaljuje skozi jedilnico in dnevno sobo, ki se subtilno navezuje na zunanjost. Steklena drsna vrata dajejo prostoru veliko naravne svetlobe, sončni zahodi pa so videti neresnični.

Tu je še terasa, ki je obdana z naravo in je zato ustvarjena za uživanje ob kavi ali ob najljubšem napitku.

Podrobnosti, umetnine in zgodovina

Notranjost krasi zbirka umetnin, kombinacija mikrocementnih tal, lesenih predelnih sten in betonskih sten – vse skupaj v koheziji ustvarja topel in prijeten prostor. Stopnice iz pritličja vodijo v mansardo, kjer je spalnica, ter delovni atelje iz katerega se odpira pogled na pritličje. Na splošno je ta dom skrbno zasnovan, prostor pa dobro izkoriščen. Z mešanjem sodobne umetnosti, rustikalnih in starinskih detajlov s sakralno arhitekturo je Tas ustvaril impresiven prostor, ki vabi k sprostitvi in ​​uživanju v trenutku.

Foto: Instagram (@tascareaga)

Naloži več
Zapri