Kaj je trend počasnega jutra, kaj nas uči in zakaj je pomemben za našo jutranjo rutino?
Kaj je trend počasnega jutra, kaj nas uči in zakaj je pomemben za našo jutranjo rutino?

Kaj je trend počasnega jutra, kaj nas uči in zakaj je pomemben za našo jutranjo rutino?

Opazite razliko, ko se vaše jutro začne umirjeno, ko imate čas za svoje rituale, v katerih uživate, in nasprotno, ko hitite čim prej iz hiše? Verjamemo, da je odgovor pritrdilen. Prepričani smo, da so jutra, posvečena sebi, prinesla boljše počutje čez dan. Žal takšna jutra za večino niso običajna. In ali ste razmišljali, da bi tovrstna jutranja rutina postala vaš vsakdanjik? Trend počasnega jutranjega wellnessa ali slow morning wellness je tukaj, da vas o tem prepriča. Počasna jutra so namreč postala trend na družbenih omrežjih, in to z razlogom. Kako izgleda jutranja rutina za miren in produktiven dan, česa nas ta trend uči in kakšne koristi ima za naše duševno zdravje, izveste spodaj.

Jutranja rutina za miren in produktiven dan

Slow morning wellnes ali trend počasnega jutranjega wellnessa pomeni bolj zavesten pristop k začetku dneva, ki postavlja temelje za miren in produktiven dan. Namesto običajne jutranje naglice, da bi bili takoj produktivni, nas počasen jutranji trend spodbuja, da smo pri svojih dejavnostih bolj zavestni in namerni.

Ime počasno jutro je zelo metaforično. Bistvo ni le v tem, da se premikamo počasi, ampak nas ime prisili, da se ustavimo in osredotočimo vase. Jutro je priložnost, da sebe postavite na prvo mesto. Glavna ideja počasnega jutranjega pristopa je videti jutro kot priložnost za osebni razvoj, nego duha in telesa ter postavljanje pozitivnih namenov za dan, ki je pred nami.

Kako ga izvajati?

Ni strogega in hitrega pravila za določene dejavnosti, ki jih je treba izvajati v počasnem jutru. Ključno je biti prisoten in se zavedati sedanjega trenutka. Počasna jutra so lahko sestavljena iz različnih dejavnosti, kot so meditacija, jutranji sprehod, joga, vodenje dnevnika ali jutranja rutina nege kože. Pomembno je najti dejavnost, ki vas veseli. Namesto da se zbudite in takoj razmišljate o nalogah, ki jih morate opraviti za ta dan, na katera e-poštna sporočila morate odgovoriti ali preprosto brskate po Instagramu, se ustavite in pomislite, kaj bi vas vrnilo v sedanji trenutek.

Zavedamo se, da marsikdo zaradi natrpanega urnika težko najde čas za takšna jutra. Vendar ne gre za količino, ampak za kakovost. Poskusite si zjutraj vzeti vsaj 10 minut zase. Ta čas lahko porabite za razmišljanje o tem, za kaj ste hvaležni. Vadite pozitivno razmišljanje in izražanje. Preživite teh 10 minut na terasi, kjer se naužijete sonca in svežega zraka. Delajte dihalne vaje ali meditirajte. Ni nujno, da je vaša jutranja rutina enaka. Pomembno je, da si vsak dan vzamete čas zase.

Prednosti?

Začetek dneva, ki nam ga da prva svetloba, vam pomaga graditi samozavedanje in vam daje namenski čas za razmislek in obdelavo vašega čustvenega stanja. Če dan začnete napeti in pod stresom, bo preostanek dneva enak. Nasprotno pa počasna jutra, v katerih se uspete povezati sami s seboj, povzročijo dan, v katerem se uspete povezati z drugimi in v katerem ste bolj empatični in manj pod stresom. Taka jutra tudi spodbujajo ustvarjalnost. Ko svoj um osvobodiš skrbi in stresa, mu daš svobodo, da je ustvarjalen in domiseln.

Čeprav si je zaradi zasedenih urnikov težko vzeti čas zase, mu poskusite dati prednost. In verjemite nam, uspelo vam bo. Trend počasnega jutra ali slow morning je več kot le še eden v nizu estetskih trendov na družbenih omrežjih. Je življenjska filozofija, ki nas opominja, da je pomembno upočasniti, se povezati s seboj in svojim okoljem ter začeti dan s pozitivno namero in zavedanjem.

Naloži več
Zapri