Če želite doživeti grad grofa Drakule in raziskati, kako izgleda Transilvanija, potem se odpravite v Romunijo. Obiščite tudi idilično mesto Sibiu, romunsko prestolnico Bukarešto in znameniti grad Bran.
Romunija je država v jugovzhodni Evropi, ki se lahko pohvali z bogastvom naravnih in kulturnih znamenitosti. Majhne kamnite uličice, stolpi in gradovi so odlična kulisa za pravo avanturo.
Grad grofa Drakule
Transilvanija je zgodovinska regija v osrednji Romuniji. Znana je po svoji slikoviti lepoti, s hribi, gostimi gozdovi in Karpati. Transilvanija je znana tudi po svojih gradovih in utrjenih cerkvah, vključno z znamenitim gradom Bran, ki ga pogosto povezujejo z romanom Drakula Brama Stokerja iz leta 1897.
Grad Bran, ki se nahaja blizu mesta Brašov, je srednjeveška trdnjava. Kljub priljubljeni povezanosti s slavnim vampirjem je bil grad v 14. stoletju dejansko uporabljen kot vojaška trdnjava, kasneje pa je služil kot kraljeva rezidenca. Danes je muzej in turistična atrakcija, ki prikazuje mešanico srednjeveške in renesančne arhitekture ter artefakte iz svoje zgodovine. Obiskovalci lahko raziskujejo grajske stolpe, ječe in slikovite razglede z njegove lege na hribu.
Bodite v koraku
s trendi
Prijavite se na novice Journal.
Nekdanja čajnica se je spremenila v restavracijo
Ko boste prehodili celoten kraljevi park, smo prepričani, da se boste počutili osveženi. V sklopu gradu je namreč tudi restavracija, ki je odprta ob nekdanji čajnici kraljice Marije. Zgrajena je bila iz lesenih tramov, v obliki črke L, med letoma 1923 in 1929.
Iz spoštovanja do kraljice in tradicije je čajnica še naprej imela isto namembnost, leta 2016 pa je bila prenovljena in spremenjena v restavracijo z domačimi jedmi in izbranimi čaji, ki je vsak dan odprta za obiskovalce gradu Bran. Za vstop v restavracijo ni potrebna vstopnica.
Transilvanija
Ta zgodovinska regija v osrednji Romuniji je znana po slikoviti lepoti, gradovih in utrjenih cerkvah. Transilvanija je polna tradicionalnih domačih obrti, zato se lahko seznanite s številnimi izdelki, ki vlečejo zgodovino vse od srednjega veka in so do danes ostali del romunske kulture. Naj se na vašem seznamu znajde tudi Biertan, ki je znan po utrjeni cerkvi pod zaščito Unesca.
Z malo kreativnega načrtovanja in dobre družbe spremenite svoje počitnice v super zabavno in impresivno doživetje, o katerem boste govorili leta. Le nekaj prostih dni boste potrebovali za večne in lepe spomine.
V zadnjih letih je Transilvanija postala priljubljena turistična destinacija, ki privablja obiskovalce s svojo naravno lepoto, bogato zgodovino in edinstveno kulturo. Ne glede na to, ali vas zanima zgodovina, folklora ali samo slikovit pobeg, je Transilvanija destinacija, ki jo je vredno raziskati.
Kulturna, naravna in zgodovinska raznolikost
Čeprav je grad Drakule še vedno najbolj obiskana znamenitost, ima Romunija veliko več za raziskati in obiskati.
- Karpati so gorovje, ki se razteza skozi Romunijo, Ukrajino in Poljsko, s slikovito naravo.
- Gorsko mesto Busteni se nahaja v središču Romunije, obdano s čudovitimi gorami in gozdovi. Ljubitelji zgodovine lahko raziščejo grad Cantacuzino.
- Vrsta samostanov v severni Romuniji je znanih po dobro ohranjenih freskah in arhitekturi.
- Škoda bi bilo ne obiskati obale Črnega morja. Niz peščenih plaž in letovišč, kot nalašč za sončenje in kopanje v toplejših dneh.
- Delta Donave – je obsežna mreža kanalov in jezer, dom raznolikega živalskega sveta in številnih vrst ptic selivk – zaradi česar je ta kraj idealen za ljubitelje narave.
- Palača parlamenta je največja upravna stavba na svetu za Pentagonom, ki se nahaja v Bukarešti in ponuja oglede svoje impresivne notranjosti.
Za tiste, željne dodatnega raziskovanja, prinašamo še 2 lokaciji, vredni ogleda. Srednjeveški utrjeni mesti Sighișoara in Sibiu sta priljubljeni zaradi bogate zgodovine in kulturne dediščine, poseben vtis pa na obiskovalce pustita zaradi svoje slikovite pokrajine.
To so le nekatere od številnih znamenitosti, ki jih ponuja Romunija. Ne glede na to, ali vas zanima zgodovina, narava ali kultura, se v Romuniji najde nekaj za vsakogar.
Foto: iStock, Unsplash, Pexels, Instagram (@george.mihaiescu, @benstravels.co.uk, @anna_discovers_romania)