Kako veste, da morate prezračiti pisarno ali hišo? Prikupni pripomoček Birdie® vam bo povedal
Kar devetdeset odstotkov našega življenja preživimo v zaprtih prostorih, predvsem po zaslugi dela. Ta podatek je v popolnem nasprotju z dejstvom, da za ohranjanje potrebne količine koncentracije potrebujemo svež zrak, zato je redno prezračevanje nepogrešljivo. Kako pa vemo, ali je zrak, ki ga dihamo, dober? Odgovor ponuja najsodobnejša švicarska senzorska tehnologija za CO2 in nagrajeni danski dizajn v enem ‒ Birdie® je monitor svežega zraka, ki vas pravočasno obvesti, ko kakovost zraka v vašem okolju ni zadovoljiva.
Birdie smo imeli priložnost preizkusiti v pisarni in priznati moramo, da zdaj veliko pogosteje odpiramo okna in vrata ter zračimo, tudi če je zunaj nizka temperatura.
Za kakovosten zrak
V notranjih prostorih smo pogosto izpostavljeni slabemu zraku, kar povečuje tveganje za astmo, glavobole, alergije in motnje spanja. Ocenjuje se, da je tako kar v 80 milijonih domov samo v EU. Torej, kaj storiti glede tega? Strokovnjaki menijo, da je ena najboljših rešitev preprosto odpiranje oken. Zdravstvene inštitucije po svetu celo priporočajo, da to počnete od dvakrat do trikrat na dan. Birdie® je prijazen opomnik za vzdrževanje zdrave notranje klime.
Zakaj ptica? Enostavno
Rudarji so nekoč imeli v premogovniku kanarčke, da bi tako odkrili strupene pline. Ko se je ptica onesvestila, je bil čas za odhod iz rudnika. Z vgrajenim senzorjem za CO2 deluje Birdie® na povsem enak način – vendar v vašem domu, pisarni ali učilnici. Birdie® bo postal vaš nepogrešljiv zaveznik v vsakdanjem življenju.
Birdie®
O Birdie® pišejo vodilne svetovne lifestyle revije in ni čudno, saj so ga namestili v domove v več kot 60 državah po vsem svetu. Ko je kakovost zraka slaba, bo Birdie® padel in visel, dokler ne odprete okna in ga oživite.
To napravo je mogoče kupiti tudi v ikoničnem muzeju Vitra Design (avtor Frank Gehry), ki je med vodilnimi muzeji oblikovanja na svetu. Posvečen je raziskovanju in predstavitvi oblikovanja, preteklosti in sedanjosti, ter proučuje odnos oblikovanja do arhitekture, umetnosti in vsakdanje kulture.
Foto: Instagram